Za zwiększanie osiągów silnika wielu modeli samochodu odpowiada turbosprężarka. W przypadku zaistnienia awarii tego elementu jednostki napędowej, jedną z opcji jest jej naprawa.
Poszczególne etapy działania
Początkową czynnością, którą powinien wykonać specjalizujący się w tego typu regeneracjach mechanik, jest sumienne i dokładne zdiagnozowanie stanu technicznego urządzenia, co przełoży się na wykrycie wszelkich nieprawidłowości. Ważne jest odpowiednie określenie przyczyn usterki, aby zapobiec kolejnym awariom w przyszłości.
Kolejnym etapem regeneracji sprzętu jest dokładne wymycie wszystkich elementów, a także wymiana uszkodzonych części. Biorąc pod uwagę sumienne usługi serwisowe, których zadaniem jest zapewnienie szczelności całego układu, ich wymiana powinna odbywać się standardowo przy okazji działań naprawczych. Najdroższym elementem części turbosprężarek jest wymiana kierownicy zmiennej geometrii, jeśli dane urządzenie jest w nią wyposażone.
Korzyści z regeneracji
Zdecydowanie się na naprawę turbosprężarki zamiast zakupienia całkowicie nowego elementu niesie za sobą pewne zalety. Wśród najważniejszych atutów tej opcji wskazać można:
– znacznie niższe koszty naprawy w stosunku do zakupu nowego produktu. Kwota ta może być niższa nawet kilkakrotnie, co przy cenie nowych turbosprężarek sięgających często co najmniej kilku tysięcy złotych ma duże znaczenie dla właściciela auta,
– uzyskanie produktu takiej samej sprawności jak przy zakupie nowej części przy znacznie korzystniejszej ofercie.